Lyderio vaizdo stebėjimas

Prieš trisdešimt metų Didžioje Britanijoje pradėtos steigti viešųjų ir privačių teritorijų stebėjimo sistemos pastaraisiais metais paplito visame pasaulyje. Malonu pastebėti, kad ir Lietuvoje šių sistemų diegimas įgauna vis didesnį pagreitį ir panaudojamos ne tik įvairių objektų apsaugai, bet ir viešųjų erdvių, gatvių, aikščių ir kitų masinių visuomenės lankymosi vietų stebėjimui.

Vaizdo stebėjimo sistemų nauda miestuose akivaizdi – jos padeda užtikrinti viešąją tvarką, tarnauja kaip prevencinė nusikalstamų ir kitų neteisėtų veikų užkardymo priemonė, padeda užtikrinti transporto eismo saugumą, atskleisti jau įvykdytus nusikaltimus. Šių sistemų stebėjimo pagalba policija ir kitos tarnybos (gaisrinė, greitoji medicininė pagalba ir pan.) gali daug operatyviau reaguoti į įvykius, suteikti miesto gyventojams ir svečiams įvairiapusę pagalbą. Savivaldybių administracijos, policija, kitos tarnybos ir gyventojai jau įsitikino, kad vaizdo stebėjimo sistemų pagalba jų miestas tampa saugesnis, švaresnis, patrauklesnis investuotojams ir turistams.

Įprastai vaizdo kamerų sistemų perduodamo vaizdo stebėjimo funkciją atlieka miestų policijos komisariatai, t.y. kameras stebi policininkai.

2009 metais UAB „Lyderio grupė“ padalinys „Lyderio vaizdo stebėjimas” pasiūlė šią funkciją perduoti neįgaliesiems. Ši idėja sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo, išaiškėjus, kad tokią paslaugą gali atlikti žmonės su įvairia negalia ir neturintys specialaus išsilavinimo. 2009 metais pasirašėme pirmąsias bendradarbiavimo sutartis su Kauno ir Klaipėdos miestų savivaldybių administracijomis bei policijos komisariatais ir pradėjome teikti vaizdo kamerų stebėjimo paslaugas šiuose miestuose. Šiandien  tokias paslaugas teikiame ir Panevėžio, Biržų, Elektrėnų, Utenos, Visagino, ir Kretingos miestuose. Bendradarbiavimo nauda yra abipusė: mes pasiekiame socialinius tikslus, o policininkai gali dirbti tiesioginį savo darbą, t.y. patruliuoti gatvėse, gaudyti nusikaltėlius, reguliuoti eismą. Miestas turi ir ekonominę naudą, kadangi paslauga, kurią mes teikiame, yra pigesnė.

parasykite mums

Neteisingai užpildyti laukai

Gediminas Bartkus

Vaizdo stebėjimo paslaugos

Gediminas Bartkus

(Socialinės integracijos direktorius)

Mob. (8-656) 76340
El. paštas g.bartkus@lyderio.lt